Najnowszy

Darmowe szkolenia dla instytucji niedochodowych

Działasz jako wolontariusz? Teraz masz szansę zgłosić wniosek o szkolenia, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak ani złot

Czytaj więcej...

Darmowe szkolenia dla instytucji niedochodowych

Autor: admin
Data publikacji: 05.06.2018

Działasz jako wolontariusz? Teraz masz szansę zgłosić wniosek o szkolenia, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Choć organizacje niedochodowe prowadzą niezwykle wartościowe projekty i zatrudniają do nich zmotywowanych wolontariuszy, to doskwiera im brak eksperckiego warsztatu dotyczącego kierowania organizacją i zadaniami. A na szkolenia zwykle nie posiadają odpowiedniego budżetu.

Konsultanci z Fundacji Training Projects chcą wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Aktywistów działających w tzw. sektorze społecznym zapraszają na nieodpłatne szkolenia z różnych dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy którym taka pomoc jest potrzebna  mogą zapisać się na warsztaty kontaktując się pod e-mailem [email protected]

Przesyłać wnioski mogą działające oficjalnie jednostki, jak i indywidualni działacze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy może ubiegać się o pomoc.  Szkolenia są w 100% darmowe, jednakże beneficjenci muszą zapewnić miejsce realizacji szkolenia – np. ich własna siedziba czy okoliczny dom kultury. 

Z jakich dziedzin można się szkolić?

zarządzanie projektem w stowarzyszeniach i fundacjach

kierowanie zespołem działaczy społecznych – kompetencje lidera

zespół i efekt synergii

myślenie strategiczne

jak pozyskać sponsora i darczyńcę

marketing i promocja organizacji

asertywna komunikacja

prowadzenie prezentacji i przemówień

planowanie zadań 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski zgłaszać można w dowolnym czasie. Jednak szkoleniowcy nie obiecują ufundowania kursu w odpowiedzi na każdą prośbę. Ograniczenie stanowi ilość dostępnych w danym kwartale miejsc jak również uzasadnienie potrzeby szkoleniowej opisane w aplikacji. 

- Chcemy dać szansę samorozwoju – komentuje Dorota Owczarska, pomysłodawca akcji. – Liczymy na to, że organizowane przez wolontariuszy projekty będą bardziej efektywne, nawet w poczatkujących organizacjach. Tam wsparcie merytoryczne i pomoc ekspertów są zwykle potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. W wielu miejscowościach widzimy spore niewykorzystane środki unijne, bo organizacje nie dysponują fachowcami zdolnymi do zarządzania tą gotówką. Chcemy choć spróbować trochę to zmienić.  Tagi: